Help

Existují lidé, kteří neumí pracovat s počítači, ale taky zkušení uživatelé, kteří jsou často zbrklí a pak jim RGTA nefunguje...a taky tu jsou dobří uživatelé, kteří mají i přes to opravdu seriózní problémy s RGTA. A proto jsem vytvořil tento FAQ (=seznam často kladených otázek a odpovědi na ně;). Takže než mi napíšete e-mail, tak se podívejte tady, jestli se pro váš problém nenajde řešení:

Problémy s instalací

Q: Jsem úplný anti-talent, jak se to RGTA instaluje?!
A: Takže...napřed musíte stáhnout Final RealGTA3 (107MB) z download sekce. Stáhnutý soubor otevřete WinZipem and run "finalrealgta3.exe" a spusťte "finalrealgta3.exe". Projděte instalátorem (vyberte váš GTA3 adresář atd.) a po skončení nezapomeňte smazat soubory txd.img a txd.dir z adresáře "models" (např. C:\Hry\GTA3\Models)!

Q: Instalace se zastaví na 60%!
A: Máte buď slabý počítač nebo je to náhoda. Nicméně pouze stačí ČEKAT! Čekejte maximálně 10 minut a instalace se dokončí správně!

Q: Nevidím žádný "txd.img" ani "txd.dir"!
A: To je v pořádku - pokud tam totiž tyto soubory nemáte, tak to znamená, že jste ještě nespustil hru (respektive hra ještě nezkonvertovala textury do optimálního formátu pro vaší grafickou kartu). Takže nemusíte nic dělat - akorát spusťte hru a všechno poběží tak, jak má.

Q: Proč mám bílá auta ve hře???
A: Bože!!! Pokud bude více uživatelů jako vy, tak za chvíli to bude v počítačovém světe vypadat velmi špatně:-/. Zkuste se zamyslet nad podstatou readme a možná vám pak i dojde, že je někdy dobré si ho přečíst. Nebo se podívejte na návod z první otázky.

Problémy s hraním

Q: Když spustím gta3.exe, nic se nestane nebo to hlásí chybu!!!
A: Ok...nejlepší rada, kterou vám můžu dát, je vymazat celé GTA3 i s adresářem, pak ho zase nainstalovat spolu s patchem nebo crackem 1.1 a poté nainstalovat RGTA. Pokud jste nově nainstalované GTA3 ještě nespustili, nemusíte ani mazat "txd.img" ani "txd.dir", protože tam žádné nebudou.

Q: Úspěšně jsem spustil RGTA, ale vždy po několika minutách hra spadne!
A: Tento problém je velmi zvláštní a objevuje se naprosto náhodně u několika uživatelů - takže platí stejná rada jako u předchozí otázky.

Q: Vše je v pořádku, ale když chci uložit hru, tak hra spadne!
A: Opět zkuste vše přeinstalovat. Pravděpodobněji ale máte nefungující crack, takže zkuste radši nějaký z těchto (Myth's 1.1 NoCD crack je doporučen).

Q: RGTA mi jede normálně, ale když se objeví auto "x" hra se začne hrozně trhat!
A: Nejzajímavější věc na tomto problému je, že se vyskytuje u velmi malého počtu uživatelů a každý se s ním setkává na jiném autě! Problémy byly s Cooper S, E-Type, SL500 - u vás to může být úplně jiné auto, které tak šíleně zpomalí hru. Bohužel tu není žádný zaručený návod, jak toto opravit - někdy pomůže re-install hry, někdy ale re-install pouze přenese zpomalovací syndrom na jiné auto. Taky můžete zkusit sami zaměnit chybné auto za jiné.

Q: Hra vypadá divně - chybějí textury! Po nějakém čase se ale textury objeví!
A: Tak toto je bug (vlastně vlastnost!) GTA3 enginu. Jediná známá pomůcka, jak se toho z části zbavit, je nastavit "frame limiter" na "on" v display menu. To sice o něco sníží FPS, ale textury se nebudou načítat s takovým spožděním. Jinak Vice City je to ještě horší.

Q: Můj problém tady není, co mám dělat??
A: Můžu vám pomoct, když mě zkontaktujete zde.

Modifikování RGTA

Q: Můžu přidat svoje auta do RealGTA3?
A: Samozřejmě že ano...vaše auta budou stoprocentně fungovat. Ale nezapomeňte, že RGTA modifikovalo "vehicles.col", takže některá vaše auta můžou jiskřit po zemi a nebude možné je ovládat. A RGTA změnilo "default.ide", takže některá vaše auta můžou mít neviditelná kola. Prostě musíte auto vložit správně, jinak budete mít problémy. Tento seznam RGTA aut vám velmi pomůže.

Q: A jak to je s modifikacemi mapy?
A: Můžete volně přidávat jakékoliv modifikace města (například Orbital City, Liberty Penitentiary, Stunt Park, ...), jen si dejte pozor: některé mody jsou nekompatibilní s Liberty Islandem (například Werre Tower), takže pokud chcete takové mody používat, musíte napřed odstranit Liberty Island z "gta3.dat"

Q: Můžu používat multiplayer mody s RGTA?
A: Omlouvám se, ale na toto neumím zodpovědět, protože jsem MTA ani jiné multiplayer mody na RGTA nezkoušel, musíte je zkusit sami.

Hardwarová náročnost

Klasické GTA3 potřebuje dobrý hardware - doporučená konfigurace je sice procesor 700 MHz, 128MB RAM a 32MB grafická karta, ale s tím si nezahrajete na vysokých rozlišeních s vysokými detaily. A pokud chcete hrát RGTA plynule, potřebujete ještě lepší hardware! Je těžké říct doporučenou konfiguraci...ale s 1,5GHz procesorem, 256MB RAM a 64MB grafikou by neměly být problémy s FPS!
Můžete se ptát: proč musím mít tak dobrý počítač? No, to je jednoduché: průměrné auto v GTA3 se skládá z pár stovek polygonů a jeho textury mají 50kB. Průměrné auto v RGTA má tisíce polygonů a jeho textury mají několik MB. Vidíte ten rozdíl;)? A to je ten důvod, proč máte v RGTA méně FPS než v GTA3.


RealGTA.net


© 2002-2012 Petr Doupal
RealGTA.net
Novinky
Informace
Galerie
Download
Pomoc
Autoři
Ostatní

TOPlist